Spotkania „Jak się bawić…”

 

Spotkania „Jak się bawić…”

 

 

 

Spotkania dla wszystkich którzy chcą poznać zabawy i dobre sposoby na rozwijanie mowy, myślenia i twórczej ekspresji dzieci. W formie warsztatu dostarczymy cennej wiedzy i inspiracji na dobry czas z dzieckiem zarówno rodzicom jak i opiekunom, nauczycielom.

  • Jak się bawić, żeby lepiej mówić?

 

Spotkanie poświęcone rozwojowi językowemu i komunikacyjnemu dzieci w pierwszych trzech latach życia.

Zabawy i pomysły na aktywność z małym dzieckiem stymulujące rozwój mowy i komunikacji. Przykłady (ilustracje video, prezentacja zabaw i zabawek, warsztaty) opatrzone komentarzem dlaczego i skąd wiemy, że to ważne!

 

  • Jak się bawić, żeby lepiej myśleć?

 

Spotkanie poświęcone rozwojowi poznawczemu dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak się bawić, żeby rozwijać myślenie przedszkolaka? Jak rozwijać inteligencję dziecka w codziennych sytuacjach? Jakie zabawki mogą być potrzebne, jak wykorzystać to, co jest w domu?

Ćwiczenia rozwijające pamięć, wnioskowanie, wyobraźnię zawarte w ciekawych ale równocześnie prostych zabawach.

 

  • Jak się bawić z ortografią?

 

Cykl spotkań dla rodziców wraz z dziećmi od drugiej do czwartej klasy szkoły podstawowej.

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych wspieraniem dziecka w nauce ortografii. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną techniki uczenia się ortografii w formie zabawy. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję praktycznie wypróbować prezentowane narzędzia oraz samodzielnie przygotować pomoc dla swojego dziecka.

 

Pomysłów coraz więcej :) wyspa zwana Ortografią jest już naprawdę ciekawa. Wciągnęliśmy się w wymyślanie i nie możemy przestać. Tymczasem powstają postaci. Jest np. Marynarz Jerzy, który ma wiele przygód w czasie burzy i grzmotów. Efekty akustyczne mogą nas zaskoczyć podczas zabawy. Mamy nadzieję, że wszystko się uda i wkrótce ruszymy. Nie myślała, ze ortografia może tak wciągnąć.

 

 

Uwaga! Wszystkie warsztaty i spotkania z zabawą mogą być prowadzone na terenie placówek edukacyjnych (żłobków, przedszkoli, szkół, poradni).