Konsultacje dla rodziców to oferta skierowana zarówno do rodziców dzieci, które korzystają z opieki w naszej Poradni, jak również dla rodziców dzieci starszych i nastolatków, którzy potrzebują dla siebie wsparcia w podejmowanych działaniach wychowawczych.

Poza określeniem kłopotów, z jakimi zmagają się rodzice, rozpoznajemy ich potrzeby i oczekiwania, pomagamy lepiej rozumieć co się dzieje w ich relacji z dziećmi, a także, jeśli jest to dla nich użyteczne, wskazujemy z jakich form wsparcia psychologicznego mogliby skorzystać.

W przypadku konsultacji dla rodziców dzieci objętych opieką Poradni konsultacja to okazja do omówienia przebiegu prowadzonych działań oraz przekazania wskazówek dotyczących postępowania z dzieckiem.